fbpx

dr Christian Schnell

Firma:
Solivan | Wiceprezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Sektora Energii

Radca prawny i wykładowca Szkoły Głównej Handlowej. Jako radca prawny jest wpisany na listę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie i Rechtsanwalt (adwokat niemiecki) wpisany w Landgericht Düsseldorf. Uprawniony do zawodu od 1998 roku. Christian Schnell kształcił się na kierunkach prawniczych w Bonn i Kolonii oraz uzyskał tytuł doktora w dziedzinie nauk ekonomicznych.

Zasadnicza część jego praktyki związana jest z sektorami energetycznym i infrastrukturalnym. Christian Schnell świadczy usługi doradztwa prawnego na wszystkich etapach prowadzenia inwestycji w sektorach energetycznym i infrastrukturalnym, począwszy od budowy poprzez finansowanie, aż po przejęcie i zbycie takiej inwestycji. Wśród jego Klientów znajdują się międzynarodowe spółki użyteczności publicznej, deweloperzy, fundusze inwestycyjne instytucjonalne i rodzinne, oraz międzynarodowe korporacje. 

Christian Schnell doradza od 15 lat przy projektach energetycznych związanych zarówno z konwencjonalnymi, jak i odnawialnymi źródłami energii. Świadczy usługi doradcze dla funduszy inwestycyjnych, w tym funduszy cleantech, infrastrukturalnych i technologicznych oraz doradza im w prowadzeniu działalności inwestycyjnej. Christian Schnell jest wiceprezesem Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Sektora Energii oraz przewodniczącym „econet Poland” działającej przy Polsko-Niemieckiej Izbie Przemysłowo-Handlowej.